MÖBLER / Möbler, övrigt / Sängbord 12186097
nr 1218 6097
Anna Castelli Ferrieri
(f. 1920), Italien
Sängbord, Plast, "Componibili", Kartell, Husqvarna. 1900-talets andra hälft. Raka sidor med rundade hörn och upphöjd kant. Märkta med etikett undertill "Sinjet". Längd: 38 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 50 cm
Anna Castelli Ferrieri, Italiensk arkitekt och industridesigner, född 1920.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:36:48
900 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
19 nov
Retro (50/60-tal)
Läs mer om Retro (50/60-tal)
Anna Castelli Ferrieri
Läs mer om Anna Castelli Ferrieri
Anna Castelli Ferrieri
Läs mer om Retro (50/60-tal)
nr 1218 6097
Anna Castelli Ferrieri
(f. 1920), Italien
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.200 kr |
måndag 19 november 2018 |
19 nov
Retro (50/60-tal)
Anna Castelli Ferrieri
Anna Castelli Ferrieri, Italiensk arkitekt och industridesigner, född 1920.Läs mer om Anna Castelli Ferrieri